logo

اندیکاتور acd| استراتژی acd | acd چیست؟ | سیستم معاملاتی acd

خانهآموزش بورستحلیل تکنیکالاندیکاتور acd| استراتژی acd | acd چیست؟ | سیستم معاملاتی acd

یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها می‌باشند که در بازار بورس، معامله‌گران بسیاری از آن‌ها استفاده می‌کنند. در واقع می‌توان به کمک اندیکاتورها، سیگنال‌های ورود و خروج مناسبی دریافت کرد. در این مقاله به معرفی اندیکاتور acd strategy و اجزا آن خواهیم پرداخت.


اندیکاتور ACD چیست؟

یکی از ویژگی‌های سیستم ACD این است که در هر بازه زمانی کارایی دارد. همه معامله‌گران اعم از معامله‌گران روزانه یا بلند مدت می‌توانند از آن استفاده نمایند.

استراتژی ACD، با ایجاد خطوط OR و خطوط A وC، سیگنال‌های خرید و فروش را ارائه می‌دهد و همچنین به شما این امکان را می‌دهد که تارگت‌ و حد ضرر خود را بوسیله‌ آن مشخص کنید.

استراتژی ACD بر این فرض استوار است که محدوده بازگشایی معاملات هر روز از نظر آماری معنادار است.

 ACDیک استراتژی شکست (break out strategy) است که در گروه‌‌های خاصی از بازارهای پرنوسان یا پرروند سهام و کالاها مانند نفت خام بهترین کارایی را دارد.


اجزاء اندیکاتور ACD

اندیکاتور ACD شامل خطوط OR ، خطوط A، خطوط C و نواحی پیوت می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

خطوط OR یا Opening Rage 

خطوط OR یک بازه قیمتی را مشخص می‌کنند. برای مثال، اگر تایم فریم اصلی معامله شما، روزانه باشد و تایم فریم پایین‌تر، 15 دقیقه‌ای باشد، OR بازه قیمتی از High تا Low اولین کندل 15 دقیقه‌ای روز محسوب می‌شود.

این ناحیه در اندیکاتور با 2 خط افقی به رنگ آبی مشخص می‌شود که از زمان مورد نظر (شروع بازه زمانی معاملاتی) شروع شده و تا 24 ساعت بعد امتداد دارد.

خطوط A

این خطوط که در این اندیکاتور آبی پر رنگ هستند، به میزان 10درصد ATR ده روزه، در بالا و پایین ناحیه OR ایجاد می‌شوند.

خطوط C

خطوط C در اندیکاتور با رنگ خاکستری نمایش داده می‌شوند و با ضریب بیشتری نسبت به خطوط A در بالا و پایین ناحیه OR قرار می‌گیرند.

به کمک این 3 مفهوم می‌توان سیگنال‌های بالقوه‌ای را شناسایی نمود.

acd-indicator-1.jpg


نواحی پیوت

نواحی پیوت (Pivot Range) نوعی ناحیه پنجره‌ای یا Rolling هستند که برای هر روز، محاسبه و استفاده می‌شوند.

اولین ناحیه که ناحیه پیوت روزانه (Daily pivot range) نام دارد، با مستطیل زرد رنگ در این اندیکاتور نمایش داده می‌شود.

ناحیه دوم که ناحیه پیوت چند روزه نام دارد با مستطیل قرمز رنگ نمایش داده می‌شود. تعداد روز برای محاسبه ناحیه دوم (پیوت چند روزه) به طور معمول 3 تا 5 روز در نظر گرفته می‌شود.

با توجه به موقعیت قیمت نسبت به این دو ناحیه، هر 2 ناحیه می‌توانند در نقش یک محدوده حمایت یا مقاومت داینامیک بر اساس رفتار قیمتی در روزها گذشته قرار بگیرند. که در این صورت وظیفه این نواحی حمایتی و مقاومتی کمک به غربال کردن سیگنال‌های صادر شده با توجه به 3 مولفه اول می‌باشد.


نحوه استفاده از اندیکاتور ACD

در پلتفرم معاملاتی، نماد مورد نظر را انتخاب کردید.

از قسمت اندیکاتور، اندیکاتور مربوطه ACD-Layers(1&2) را انتخاب نمایید.

حتما تایم فریم چارت خود را کمتر از تایم فریم روزانه مثلا 15 دقیقه‌ای تنظیم کنید.

از قسمت تنظیمات می‌توانید تنظیمات پیش‌ فرض اندیکاتور را تغییر دهید.

پس از انتخاب تنظیمات (setting)، پنجره‌ای باز می‌شود که دارای سه تب Inputs ،style و visibility می‌باشد. همان‌طور که در تصویر می‌بینید در تب اول، مقادیر داده‌های لازم برای اندیکاتور را می‌توانید تغییر دهید و در تب دوم می‌توانید استایل اندیکاتور اعم از رنگ و... آن را طبق سلیقه خود تنظیم نمایید.

با دانلود اندیکاتور acd برای متاتریدر 4 نیز می‌توانید از نوسانات سهم، سود کسب کنید. دانلود اندیکاتور acd indicator در بین معامله‌گران رواج دارد.


نحوه معامله با این اندیکاتور

زمانی‌که قیمت خط A ،up را به سمت بالا بشکند، می‌توانید وارد پوزیشن خرید شوید و حد ضرر خود را زیر محدوده OR (B-Exit) قرار دهید. برای فروش نیز باید بر عکس موارد گفته شده عمل کنید و وارد پوزیشن فروش شوید.


جمع‌بندی

همان‌طور که در این مقاله بیان کردیم اندیکاتور ACD یک سیستم بسیار کاربردی برای انجام معاملات در بازارهای دارای نوسان زیاد از قبیل بازار نفت می‌باشد. به کمک این اندیکاتور می‌توان سیگنال‌های خوبی را دریافت کنید.

جهت آشنایی و یادگیری دیگر اندیکاتورها و ابزارهای تحلیل تکنیکال، سایر مقالات آموزشی سایت کارگزاری بیدار را مطالعه نمایید.

بنردسته بندی:تحلیل تکنیکالاندیکاتور

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

نظر