بیدار کلاب
تاریخچه امتیازها
جایزه‌های دریافتی
راهنما
تغییر کارگزار بدهید، بیداریوم بگیرید

به اطلاع شما بیدارکلابی‌های عزیز می‌رسانیم زین پس با تغییر کارگزار ناظر می‌توانید بیداریوم‌های خود را افزایش دهید و از جوایز متنوع باشگاه مشتریان کارگزاری بیدار برخوردار شوید. البته این ویژگی به صورت آزمایشی از آبان‌ماه فعال بوده و بسیاری از کاربران در این مدت نیز امتیازات مربوط به تغییر کارگزار را دریافت کرده‌اند.

برای دریافت بیداریوم‌ مربوط به تغییر کارگزار ناظر کافیست سهامی که در سایر کارگزاری‌ها دارید را به کارگزاری اقتصاد بیدار منتقل کنید تا بیداریوم مربوط به این انتقال برای شما منظور شود. نحوه محاسبه بیداریوم نیز به این صورت است که به ازای هر یک میلیون تومان دارایی منتقل شده یک بیداریوم به حساب بیدارکلاب شما افزوده خواهد شد. برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و جابجایی بی‌رویه سهام بین کارگزاری‌ها با هدف کسب بیداریوم، به ازای هر نماد تنها یک بار می‌توانید از این امتیاز برخوردار شوید و برای دفعات دوم به بعد تغییر کارگزار ناظر یک نماد، بیداریومی به شما تعلق نخواهد گرفت. البته اگر سهامی را تغییر کارگزار داده و امتیاز مربوط به آن را گرفتید، می‌توانید نمادهای دیگر را نیز تغییر کارگزار داده و بیداریوم مربوط به این جابجایی را نیز دریافت کنید و از این نظر (یعنی تعداد نماد) محدودیتی وجود ندارد. در نتیجه هرچه تعداد نمادهای بیشتر با ارزش روز بیشتری به کارگزاری بیدار منتقل کنید بیداریوم بیشتری دریافت خواهید کرد.


نحوه تغییر کارگزار ناظر در بورس

برای تغییر کارگزار ناظر در بازار بورس می‌توان به دو روش حضوری (سنتی) و غیر حضوری (آنلاین) اقدام کرد که البته با توجه فراگیر شدن اینترنت و سهولت روش آنلاین، پیشنهاد ما تغییر کارگزار به روش غیرحضوری است.

تغییر کارگزار ناظر به صورت حضوری: در این روش سهامدار باید به صورت حضوری با در دست داشتن مدارک هویتی به یکی از شعب کارگزاری‌ای که قصد انتخاب به عنوان کارگزار ناظر را دارد، مراجعه کند. پس از تکمیل فرم‌های مربوطه، سهام حداکثر به مدت یک روز کاری به کارگزاری جدید منتقل و در پرتفوی سرمایه‌گذار نشان داده می‌شود.

تغییر کارگزار ناظر به صورت غیرحضوری: امروزه همه کارگزاری‌ها امکان تغییر کارگزار را در سامانه معاملاتی تحت وب خود قرار داده‌اند و سهامداران بعد از افتتاح حساب در کارگزاری مورد نظرشان می‌توانند دارایی خود را بدون نیاز به فروش به صورت آنلاین به کارگزاری جدید انتقال دهند.

قابل ذکر است در صورتی که یک فرد دارای دو کد آنلاین معاملاتی در دو کارگزاری متفاوت باشد، اگر یک سهم را در کارگزاری نخست خریداری کرده باشد و سپس همان سهم را در کارگزاری دوم نیز خریداری کند، کارگزار ناظر همان کارگزاری نخست خواهد بود. به بیان ساده‌تر یک فرد نمی‌تواند یک سهم را در دو کارگزاری داشته باشد و فقط یکی از آنها کارگزار ناظر آن سهم خواهد بود.

شما مشتریان گرامی می‌توانید برای کسب اطلاع در خصوص میزان دارایی، تعداد سهام و کارگزار ناظر هر سهم خود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir مراجعه کنید.