بیدار کلاب
تاریخچه امتیازها
جایزه‌های دریافتی
راهنما
صندوق‌های سپر و ارزش را بدون کارمزد معامله کنید


به اطلاع مشتریان گرامی عضو بیدار کلاب می‌رساند کارمزد معامله صندوق‌های سپر و ارزش تا پایان سال ۱۴۰۲ برای بیدارکلابی‌های عزیز صفر گردید.

به همین منظور، تا پایان سال جاری تمام سهم کارگزاری از کارمزد خرید و فروش این صندوق‌ها در قالب بیداریوم به مشتریان گرامی پرداخت خواهد شد و مشتریان می‌توانند این بیداریوم‌ها را به جوایز مختلف از جمله کد تخفیف، جوایز فیزیکی، وجه نقد یا اعتبار معاملاتی تبدیل کنند.


صندوق‌های قابل معامله در بورس

خرید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازارهای مالی است که راهکار بسیار مناسبی برای کاهش ریسک و افزایش بازده افراد است، چرا که سرمایه شما توسط تیمی از متخصصین بازار سرمایه مدیریت می‌شود و برخلاف سرمایه‌گذاری مستقیم و خرید سهام نیاز به دانش، تجریه و مهارت زیادی از طرف شما ندارد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند که از جمله آنها، صندوق‌های درآمد ثابت و صندوق‌های سهامی هستند. 

صندوق‌های درآمد ثابت با سود بیشتر از بانک، روزشمار و بدون ریسک یک راهکار بسیار مطمئن برای سرمایه گذاری تضمینی است. این صندوق‌ها عمده سرمایه‌گذاری خود را در اوراق درآمد ثابت انجام می‌دهند و مناسب افرادی هستند که ریسک گریز بوده و می‌خواهند بدون دردسر ارزش پول خود را حفظ کرده و سود معقولی دریافت کنند.


نوع دیگر صندوق‌ها، صندوق‌های سهامی هستند که یک راهکار خوب و مناسب برای سرمایه گذاری افراد ریسک پذیر هستند. این صندوق‌ها اغلب دارایی خود را در سهام سرمای‌گذاری کرده و طبیعتا نوسان بسیار بیشتری نسبت به صندوق‌های درآمد ثابت دارند. از آنجایی انتخاب سهام در این صندوق‌ها توسط متخصصین بازار و با بررسی‌های بنیادی فراوان انجام شده و خرید و فروش سهام توسط معامله‌گران حرفه‌ای صورت می‌پذیرد بازدهی مناسبی داشته و ریسک پایینتری نسبت به معامله مستقیم سهام دارد. بازدهی این صندوق‌ها در بلند مدت معمولا با روند شاخص کل همراستا بوده و دارندگان واحدهای آن بازدهی بهتری نسبت به شاخص خواهند داشت.


نحوه خرید صندوق‌های سپر و ارزش

برای خرید واحدهای صندوق‌ سپر و ارزش باید علاوه بر داشتن کد بورسی، در یک کارگزاری نیز حساب آنلاین داشته باشید. بعد از دریافت کد بورسی و کد آنلاین کارگزاری، وارد پنل معاملاتی خود شده و نام نماد را جست و جو کنید. صندوق سهامی ارزش آفرین بیدار با نماد "ارزش" و صندوق در آمد ثابت سپر با نماد "سپر" یافت خواهد شد. حالا می‌توانید با تعیین قیمت و حجم مورد نظر خود به هر میزان که تمایل داشته باشید معامله انجام داده و صاحب واحدهای این صندوق‌ها شوید.

اگر هنوز کد بورسی ندارید یا در کارگزاری حساب باز نکرده‌اید می‌توانید از همینجا مراحل را به صورت کاملا آنلاین و غیرحضوری طی کنید:

دریافت کد بورسی و افتتاح حساب آنلاین در کارگزاری