logo

سرمایه‌گذاری چیست؟ و انواع روش‌های سرمایه گذاری کدام است؟

خانهآموزش بورسخدمات کارگزاریسرمایه‌گذاری چیست؟ و انواع روش‌های سرمایه گذاری کدام است؟

خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری برای کسانی طراحی شده است که می‌خواهند پول خود را مدیریت کنند اما از یک مشاوره مالی حرفه‌ای، پشتیبانی می‌خواهند. مشاوره ها به صورت مشاور مالی انلاین و حضوری انجام می‌شود.

مشاور شما سبد سرمایه گذاری را متناسب با نیازهای شما پیشنهاد می‌کند و می‌تواند در مورد تمام تصمیمات سرمایه‌گذاری شما مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری مداوم ارائه دهد.

مشاوره سرمایه گذاری 

مشاوره سرمایه گذاری در بورس هر توصیه یا راهنمایی است که سعی در آموزش، اطلاع رسانی یا راهنمایی یک سرمایه گذار در مورد یک محصول خاص یا مجموعه‌ای از محصولات خاص دارد.

مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری می‌تواند حرفه‌ای باشد، یعنی سرمایه گذار در ازای راهنمایی و تخصص متخصص واجد شرایط هزینه می پردازد، همانطور که در مورد برنامه ریزان مالی دیده می شود یا می تواند آماتور باشد مانند وبلاگ‌های اینترنتی خاص.

خدمات مشاور سرمایه گذاری

مشاوره اقتصادی و سرمایه‌گذاری جهت سرمایه گذاری اغلب از جانب برنامه‌ریزان مالی، بانکداران و کارگزاران برای اهداف مالی کوتاه مدت و بلند مدت است که می تواند مشاوره سرمایه گذاری ارائه دهند.

با توجه به مشاوره سرمایه گذاری موجود، به ویژه به صورت آنلاین، ممکن است یک سرمایه گذار بخواهد قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، صلاحیت شخص ارائه دهنده مشاوره را تعیین کند.

مشاوره سرمایه گذاری در بورس

صندوق‌های سرمایه گذاری طبق اساسنامه و امیدنامه خود شامل ترکیبی از سهام و دارایی‌هایی با درآمد ثابت هستند. حداقل 70 درصد از دارایی صندوق‌ها، سهام و مابقی دارایی‌های صندوق درآمد ثابت می‌باشد. نقدشوندگی بالا از مزیتهای این صندوق‌ها می‌باشد.

وظیفه مدیران صندوق انتخاب ترکیب بهینه‌ای از دارایی‌ها می باشد که تنوع سرمایه گذاری را افزایش و ریسک آن را کم کند.

صندوق‌های سرمایه گذاری‌، صرف نظر از مقیاس و دامنه‌، باید روش‌های ابتکاری برای رشد و تمایز خود را کشف کنند در حالی که اطمینان حاصل کنند مدل‌های عملیاتی اساسی آنها به طور مداوم برای اهداف مناسب هستند.

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که فرصت کافی جهت بررسی و تحلیل ندارند و یا دانش کافی سرمایه گذاری را ندارند.

افراد با مشاوره جهت سرمایه گذاری از مشاوران صندوق‌ها و کمک آنها می‌تواند ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند.

به افرادی که فرصت کافی برای مراجعه حضوری و استفاده از مشاوره‌ها را ندارند، دریافت مشاوره مالی و سرمایه گذاری به صورت آنلاین پیشنهاد می شود.

مشاوره آنلاین مالی

هر سرمایه گذار بالقوه تصمیم بزرگی می تواند بگیرد که آیا به یک مشاوره اقتصادی و سرمایه گذاری پول دهند تا سرمایه را برای آنها سرمایه گذاری و مدیریت کند یا خودشان تصمیم گیری کنند؟

مشاوره آنلاین مالی در مقایسه با مشاورانی که حضوری (رو در رو) کار می کنند، در دسترس و اغلب ارزان‌تر هستند یعنی دستمزد مشاوره آن‌ها کم تر است و به طور فزاینده‌ای، مشاوران مواردی فراتر از مدیریت سرمایه گذاری ارائه می‌دهند.

مشاوران آنلاین بصورت شبانه روزی در دسترس هستند که ممکن است طیف وسیعی از مشتریان را به خود جلب کند. با داشتن مشغله کاری، این سطح دسترسی ممکن است انگیزه‌ای برای برخی از افراد باشد تا بتوانند به کمک مشاوران مالی به سمت سرمایه‌گذاری مورد نیاز خود بروند.

ایجاد پرتفوی مناسب با ریسک متنوع، یک اصل اساسی برای سرمایه گذاری موفق است. با انتخاب مشاوره آنلاین سرمایه گذاری، تصمیم می گیرید همه این کارها را بدون مراجعه حضوری انجام دهید.

بسیاری از مشاوره‌ اقتصادی و سرمایه گذاری و استفاده از راهنمایی‌های یک سرمایه‌گذار آنلاین، در بستری از شبکه های مختلف مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی فراهم است.

مشاوره آنلاین سرمایه گذاری می‌تواند بهترین راه برای افراد تازه‌کار جهت بالا بردن دانش و سواد بورسی شان باشد. همچنین در روش آنلاین امکان استفاده از مشاوره های سرمایه گذاری برای افراد در شهرهای مختلف فراهم است.

مشاوره سرمایه گذاری مطمئن کارگزاری بیدار

کارگزاری بیدار(سهامی خاص) در سال ۱۳۸۳ در تهران ثبت گردید و فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1393 موفق به کسب رتبه «الف» از سازمان بورس و اوراق بهادار شد.

شرکت کارگزاری بیدار در زمینه معامله اوراق بهادار (سهام، حق تقدم خرید سهام، قراردادهای آتی، اوراق مشارکت، اختیار معامله)، بورس کالا و بازارگردانی و بازارسازی اوراق بهادار فعالیت می‌کند.

هدف این کارگزاری جلب سرمایه‌های داخلی و خارجی و به کارگیری آنها در جهت موارد ذیل با رعایت موازین قانونی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد:

مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردانی اوراق بهادار و نمایندگی ناشر برای ثبت اوراق بهادار و دریافت مجوز عرضه، مشاوره در زمینه ادغام، تملک، تغییر و تجدید ساختار سازمانی و مالی شرکتها، مشاوره در زمینه طراحی و تشکیل نهادهای مالی است.

کارگزاری بیدار با توجه به تیم ماهر و باتجربه‌ای که دارد به افرادی که به مشاوره سرمایه گذاری نیاز دارند، براساس میزان ریسک‌پذیری و موقعیت سرمایه گذاری آن‌ها کمک و مشاوره سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند.

در واقع متخصصان حرفه‌ای کارگزاری بیدار براساس تحلیل‌های انجام شده خود از شرایط سیاسی و اقتصادی و بازارها و صنایع مختلف، با بررسی فرصتها و خطرهای سرمایه گذاری، در حوزه خدمات مالی اوراق بهادار و سهام، پذیرش اوراق بهادار یا کالا در بورس و خارج از بورس، روش عرضه و فروش اوراق بهادار، معامله و نگهداری اوراق بهادار و تشکیل سبدهای سرمایه گذاری مشاور مالی و سرمایه گذاری ارائه می‌دهند.

جهت دریافت مشاوره سرمایه‌گذاری کارگزاری بیدار می‌توانید با به سایت ebidar.ir مراجعه کرده و پس از ثبت نام و شماره خود، در اسرع وقت با شما تماس حاصل می‌شود.

financial-and-investment-advisor-1.jpg

محدودیت‌های ارائه مشاوره سرمایه گذاری

با توجه به تأثیر و عواقب احتمالی مشاوره سرمایه گذاری، متخصصانی که ممکن است در موقعیتی باشند که چنین ورودی هایی را ارائه دهند اغلب در مورد تأثیر احتمالی آنها احتیاط می‌کنند. خواه یک بانک باشد یا یک مشاور مالی مستقل.

معمولاً هنگام ارائه مشاوره سرمایه گذاری باید به شرایط خاص توجه شود. شرایط می تواند شامل جمع آوری اطلاعات کافی در مورد وضعیت مالی و نیاز مشتری باشد.

در نهایت، تصمیم گیری در مورد مناسب‌ترین سرمایه‌گذاری به عهده شخص سرمایه‌گذار است، اما اگر مطمئن نیستید از یک مشاور سرمایه گذاری حرفه ای سوال کنید، برای شما مفید خواهد بود.

کسانی که مشاوره سرمایه گذاری ارائه می دهند ممکن است لازم باشد ثابت کنند که در راهنمایی‌هایی که ارائه می دهند تضادی در منافع وجود ندارد.

موارد زیر هشت مرحله و سوال است که باید هنگام انتخاب مشاور مالی در نظر بگیرید:

  1.  آیا به مشاور مالی احتیاج دارید؟
  2. تصمیم بگیرید که به چه خدماتی نیاز دارید.
  3. نوع مشاور خود را انتخاب کنید.
  4. تصمیم بگیرید که چقدر (هزینه) می توانید به مشاور مالی خود پرداخت کنید.
  5. تفاوت بین مشاور مالی امانت دار و غیر امانت دار را بدانید.
  6. از دوستان یا Google راهنمایی بگیرید.
  7. اعتبار مشاور مالی را بررسی کنید.
  8. با چندین مشاور مصاحبه کنید.

به طور کلی، متخصصان و استفاده از مشاوره مالی و سرمایه گذاری آنها به شما کمک می‌کند تا در مورد آنچه که باید با پول خود انجام دهید تصمیم‌گیری کنید، که ممکن است شامل سرمایه گذاری یا سایر اقدامات باشد.

مشاوران از دانش و تخصص خود برای ساختن برنامه‌های مالی شخصی‌سازی شده با هدف دستیابی به اهداف مالی مشتریان استفاده می‌كنند.

این برنامه‌ها نه تنها شامل مشاوره جهت سرمایه گذاری بلکه پس انداز، بودجه، بیمه و استراتژی‌های مالیاتی نیز می‌شود. مشاوران به طور منظم با مشتریان خود در ارتباط هستند و وضعیت فعلی و اهداف آینده آنها را ارزیابی می کنند و بر اساس آن برنامه ریزی می‌کنند.

یک مشاور سرمایه‌گذاری می‌تواند پیشرفت‌های احتمالی در برنامه شما را پیشنهاد کند که ممکن است به شما در دستیابی موثرتر به اهداف خود کمک کند.

عناوین مرتبط

مشاوره سرمایه گذاری چیست؟

مشاور اقتصادی و سرمایه‌گذاری، به فردی گفته می‌شود که با راهنمایی جهت استفاده از ابزارهای مالی باعث افزایش بازدهی سرمایه‌گذار می‌شود.


مشاوره سرمایه گذاری چگونه کار می‌کند؟

مشاوران سرمایه‎‌گذاری با دریافت مبلغی از سرمایه‌گذار، وی را در جهت خرید بهتر سهام و دریافت بازدهی بیشتر راهنمایی می‌کند. این مشاوره می‌تواند آنلاین یا حضوری باشد.


بنردسته بندی:خدمات کارگزاری

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

نظر