logo

راهنمای تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سجام بورس

خانهآموزش بورسعمومیراهنمای تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سجام بورس

جهت فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار و همچنین دریافت سودهای سهام عدالت الزامی است که تمام متقاضیان در سامانه سجام ثبت‌نام کنند. سجام (سامانه جمع‌آوری اطلاعات مشتریان) توسط شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار و تسویه وجه راه‌اندازی شده و یک زیرساخت برای امکان تبادلات بورسی است.

این سامانه دارایی‌های یک فرد در کارگزاری‌های مختلف را به صورت یکپارچه جمع‌آوری و انتشار می‎‌دهد. پیش از این در مقاله «سجام چیست؟» به معرفی این سامانه پرداختیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه نمایید. 

در گذشته مالکیت شماره تلفن همراه اهمیت نداشت اما براساس تغییرات انجام شده در خصوص احراز هویت افراد، مالکیت شماره تلفن همراه در سامانه سجام الزامی است.

در ادامه، مراحل تغییر شماره تلفن همراه خود در سامانه سجام بورس را گام به گام بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


مراحل تغییر شماره تلفن در سامانه سجام

1- وارد سامانه سجام به آدرس sejam.ir شوید. در صفحه نخست طبق تصویر، گزینه ویرایش موبایل را انتخاب کنید.

نکته: در صورتی که علاوه بر شماره موبایل قصد دارید ویرایش اطلاعات بانکی در سجام خود را انجام دهید، گزینه ویرایش اطلاعات سجام را انتخاب نمایید.

مقاله-داخلی-سجام-1.jpg

2- در این مرحله دو گزینه تغییر شماره تلفن همراه و استعلام مجدد شماره تلفن موجود در سامانه قرار داده شده است. گزینه تغییر شماره تلفن همراه را انتخاب کنید. در این مرحله کدملی و شماره تلفن همراه جدید خود را وارد نمایید.

نکته: در نظر داشته باشید که حتما مالکیت شماره تلفن همراه به نام خودتان باشد.

33.jpg

3- کدملی، شماره تلفن جدید و کدامنیتی را وارد کنید. در این قسمت پیامی مبنی بر اینکه شماره تلفن همراه باید به نام خودتان باشد، نمایش داده می‌شود.

مقاله-داخلی-سجام-4.jpg

4- در این مرحله پس از پرداخت 50 هزار ریال می‌‌توانید شماره همراه جدید را ثبت نمایید.

مقاله-داخلی-سجام-2.jpg

4- 72 ساعت پس از تغییر شماره تلفن همراه به طور رایگان می‌توانید استعلام شماره تلفن سجام را انجام دهید.

امیدواریم که این راهنمای گام به گام به شما در تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سجام بورس کمک کرده باشد. به یاد داشته باشید که به‌روز بودن شماره تلفن همراه در این سامانه اهمیت دارد تا از آخرین اطلاعات و اطلاعیه‌ها بهره‌ برید.

بنردسته بندی:عمومی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

نظر