logo

ثبت نام رایگان در سامانه سجام و احراز هویت غیرحضوری

خانهآموزش بورسخدمات کارگزاریثبت نام رایگان در سامانه سجام و احراز هویت غیرحضوری

براساس قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی تمام کسانی که قصد معامله در بازار سرمایه را دارند ملزم به ثبت نام در سامانه سجام هستند. شرکت سپرده گذاری مرکزی با هدف ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه به فعالان بازار سرمایه، سامانه سجام را راه اندازی کرد و به هر فرد حقیقی و حقوقی یک کد بورسی اختصاص داد.

متقاضیان می‌توانند به دو روش حضوری و غیرحضوری در سجام ثبت نام نمایند. خدمات ثبت نام حضوری در دفاتر پیشخوان دولت و ثبت نام سجام غیر حضوری از طریق سایت sejam.ir انجام می‌شود. پس از ثبت نام، امکان احراز هویت سجام به صورت غیر حضوری وجود دارد. در این روش متقاضی یک ویدئوی سلفی از خود ضبط کرده و به همراه امضاء خود بارگذاری می‌کند. این ویدیو و امضاء توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی بررسی شده و پس از احراز هویت، کد بورسی برای متقاضی پیامک می‌شود. گفتنی است جهت ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام هزینه‌ای بابت خدمات دریافت می‌گردد.

این تنها راه برای ثبت نام در سجام نیست. متقاضیان می‌توانند از طریق پنل کارگزاری بیدار به نشانی ebidar.ir، در سجام به طور رایگان ثبت نام کرده و کد بورسی دریافت نمایند. فرد پس از دریافت کد بورسی به طور مستقیم در کارگزاری عضو شده و کد معاملاتی صادر می‌شود. در ادامه درباره نحوه ثبت نام رایگان سجام در کارگزاری بیدار توضیحاتی بیشتری می‌دهیم.

کد کاربری و رمز عبور به طور پیامک به اطلاع مخاطبان می‌رسد. پس از دریافت کد معاملاتی، متقاضیان می‌توانند به معامله سهام و اوراق صندوق بپردازند. پیش از این در مقاله «بعد از ثبت نام و احراز هویت سجام چه باید کرد؟» به طور کامل توضیحاتی در این خصوص ارائه کردیم.


ثبت نام رایگان در سجام

کارگزاری بیدار در راستای خدمات‌رسانی به کاربران فرآیند ثبت نام سجام، دریافت کد بورسی و صدور کد معاملاتی را سرعت بخشیده است. کاربران بدون پرداخت هزینه می‌توانند در سجام ثبت نام کرده و سپس با دریافت کد معاملاتی، به معامله بپردازند.

جهت دریافت کد بورسی رایگان مراحل زیر را در کارگزاری طی کنید: 

1- به سایت کارگزاری مراجعه کنید و در قسمت معاملات، «کد بورسی و احراز هویت» را انتخاب کنید.

2- شماره موبایل را وارد و کد تایید را دریافت کنید.

ثبت-نام-سجام-01.jpg


ثبت-نام-سجام-02.jpg


3- پس از ورود به پنل کاربری، فرم مشخصات شخصی را طی فرم‌های زیر تکمیل نمایید.

ثبت-نام-سجام-03.jpg


ثبت-نام-سجام-04.jpg


ثبت-نام-سجام-05.jpg


ثبت-نام-سجام-06.jpg

4- پس از تکمیل فرم‌ها، به صفحه احراز هویت وارد می‌شوید. 

5- پس از احراز هویت غیرحضوری، کد بورسی شما فعال می‌شود. سپس به صورت خودکار کد معاملاتی توسط کارگزاری صادر می‌گردد.

برای ورود به بازار سرمایه و ثبت نام رایگان در سجام به لینک زیر مراجعه کنید. در صورت وجود ابهام در روند ثبت نام می‌تواند با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۷۸۱۳۲-۰۲۱ در تماس باشید.


کلیک-ثبت-نام-سجام.png


مزایای ثبت‌نام در کارگزاری بیدار

  • پشتیبانی 24 ساعته
  • ثبت نام رایگان سجام و کارگزاری و احراز هویت آنلاین
  • مشاوره سرمایه گذاری حرفه‌ای و رایگان
  • ارسال سریع کد بورسی و کد معاملات آنلاین
  • سامانه‌های معاملاتی متنوع
  • برگزاری دوره‌های آموزش بورس رایگان
  • انتشار مقالات بورسی


کاربرد ثبت ‌نام در سجام

شاید بتوان بزرگ‌ترین کاربرد ثبت نام سامانه سجام را حضور در بازار سرمایه دانست. کاربران پس از ثبت نام در سجام، کد بورسی دریافت می‌کنند که به عنوان شناسنامه فرد در بازارهای مالی شناخته می‌شود. یکی دیگر از مزایا و کاربرد ثبت نام در سجام، ثبت یک شماره حساب است که پس از این سود سهام عدالت، وام سهام عدالت و سود مجامع به این حساب واریز می‌گردد. 

سامانه سجام باعث ایجاد شفافیت در بورس و دیگر بازارهای مالی شده چرا که فعالیت‌های افراد مشخص و دست افراد سودجو از بازار کوتاه می‌شود. با وجود این سامانه هیچ کس در کارگزاری، صندوق یا شرکت‌ها نمی‌تواند اعمالی مانند پولشویی انجام دهد. 

عناوین مرتبط

نحوه ثبت نام سجام با گوشی چگونه است؟

کاربرانی که قصد ثبت نام رایگان و غیرحضوری سجام را دارند، می‌توانند به سایت کارگزاری بیدار به نشانی ebidar.ir مراجعه و از خدمات ثبت نام سجام، دریافت کد بورسی و کد معاملاتی بهره‌مند شوند.


بنردسته بندی:خدمات کارگزاری

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

نظر