logo

استعلام سهام عدالت با کدملی

خانهآموزش بورسعمومیاستعلام سهام با کدملی و مشاهده سهام عدالت

استعلام سهام با کدملی یکی از سوالات رایج سهامداران است. یکی از خدمات ارائه شده درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه در سامانه سمات، امکان استعلام سهام و بیان دقیق سبد دارایی سهامداران است. به جهت اهمیت داشتن اطلاعات دقیق از سرمایه‌گذاری، قصد داریم در این مقاله به نحوه ثبت نام در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه و استعلام سهام با کدملی در سایت سمات بپردازیم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه ورود به سایت استعلام سهام با کدملی

جهت دریافت استعلام سهام با کدملی تنها داشتن کد سجام کافی است. برای دسترسی به اطلاعات، کاربران بازار سرمایه باید وارد سایت سمات به آدرس www.csdiran.ir شوند. سپس به درگاه یکپارچه ذینفعان وارد شده و ثبت نام کنند.


نحوه-استعلام-سهام-با-کارت-ملی-مطلب01.jpg

پس از تکمیل اطلاعات، کاربران با کدملی و رمزعبور می‌توانند وارد پنل کاربری خود شوند. برای امنیت بیشتر رمز یک بار مصرف نیز به شماره سهامدار ارسال می‌شود.

سهامداران پس از ورود به پنل برای اطلاع از تعداد سهام‌های موجود در سبد سرمایه گذاری خود در قسمت درگاه الکترونیک سهامدار، بخش اوراق بهادار، سبددارایی خود را مشاهده می‌کنند.

در بخش سبد دارایی می‌تواند تعداد سهام‌ها و مبلغ سرمایه‌گذاری، گردش معاملات، گزارش سودهای پرداخت شده، مجامع، اطلاعیه‌های نماد، گردش دارایی، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده قابل مشاهده است.

نحوه-استعلام-سهام-با-کارت-ملی-مطلب02.jpg

استعلام سود سهام عدالت

بسیاری سوالاتی همچون، سود سهام عدالت چقدر است؟ ارزش سهام عدالت چقدر است؟ چه میزان سود دریافت کردیم؟ دارند. یکی از راه‌های رسیدن به اطلاعات سهام عدالت مراجعه به سامانه یکپارچه ذینفعان است. برای اطلاع از ارزش سهام عدالت به قسمت درگاه الکترونیک سهامدار، سپس بخش اوراق بهادار مراجعه کنید. 

برای دریافت اطلاعات در خصوص سهام عدالت نیز به تاریخچه سود سهام عدالت مراجعه کنید. در این قسمت وضعیت پرداخت، تاریخ، مبلغ و نوع سود آمده است. 

نحوه-استعلام-سهام-با-کارت-ملی-مطلب05.jpg

اهمیت استعلام سهام

در سامانه یکپارچه ذینفعان می‌توانید از سودهای دریافتی، میزان دارایی و ارزش سهام عدالت خود مطلع شوید. ناگفته نماند که خدمات این سایت به موارد ذکر شده خلاصه نمی‌شود و در ادامه به خدمات دیگر این سایت می‌پردازیم.

در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی از دارایی‌ خود ممکن است متضرر شوید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بنظرتان تعداد سهام‌های موجود در پرتفوی شما کمتر از تعداد واقعی است. با گرفتن استعلام سبد دارایی از درگاه یکپارچه ذینفعان در صورت مغایرت با پشتیبانی کارگزاری تماس حاصل نمایید. این مشکل به جهت تغییر کارگزار رخ می‌دهد.

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه چیست؟

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه زیرمجموعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است. یکی از شرایط دسترسی به خدمات درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه داشتن کد سجام است.

این سامانه به دو روش نسخه تحت وب و اپلیکیشن خدمات ارائه می‌دهد. اپلیکیشن تحت عنوان سمات، در سه سیستم عامل Ios، اندروید و ویندوز قابل استفاده است. برای آشنایی بیشتر با درگاه یکپارچه ذینفعان به مقاله «درگاه یکپارچه ذینفعان چیست؟» و برای راهنمایی نحوه دانلود و استفاده از اپلیکیشن سمات به مقاله «نحوه دانلود اپلیکیشن درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه» مراجعه کنید.

نحوه-استعلام-سهام-با-کارت-ملی-مطلب03.jpg

خدمات درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

 • مجامع الکترونیکی
 • پذیره نویسی سهامدار
 • اخذ گواهی سپرده دارایی
 • درگاه الکترونیکی سهامدار
 • گزارش گردش معاملات
 • اطلاعیه‌های نماد
 • میز خدمات الکترونیک
 • تاریخچه سود سهام عدالت
 • گزارش سودهای پرداخت شده
 • مشاهده ارزش سهام عدالت
 • مشاهده پروفایل سجام

بنردسته بندی:عمومی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

نظر